Mieszkanie uzyskane w spadku

Kategoria: Kupno | Tagi: , ,

Mieszkanie uzyskane w spadku Ludzie latami odkładają każdy pieniądz, aby móc się pobudować lub kupić własne mieszkanie. Często jednak przewrotny los nam pomaga i dostajemy spadek. Na początku radość na pewno jest ogromna z czasem jednak warto przyjrzeć się wszystkiemu bliżej. Sytuacja jest szczególnie trudna, kiedy w spadku dziedziczymy mieszkanie, wówczas musimy dokładnie wszystko sprawdzić pod kątem prawnym, aby nie wziąć sobie problemu na głowę. Na początku watro udać się do sądu, aby dokładnie sprawdzić, jaką nieruchomość dziedziczymy i jak wyglądają księgi wieczyste. Dokumenty te pozwolą określić czy lokal nie jest obciążony hipoteką. Czasami obciążenie może być większe niż wartość budynku. Po drugie księga wykaże czy do nieruchomości nie ma więcej współwłaścicieli czy też innych ograniczeń prawnych. Jeśli z tej strony sytuacja przedstawia się korzystanie następnym krokiem jest sprawdzenie opłat. Musimy skrupulatnie dowiedzieć się czy mieszkanie nie ma obciążeń za czynsz lub media. Tylko, jeśli spadek jest wolny od zadłużeń watro się nim zainteresować. Spadek nie oznacza, że musimy mieszkanie przyjąć, jeśli jest to dla nas nie korzystane mamy sześć miesięcy czasu na to, aby zrzec się praw do niego, wówczas nieruchomość przejmą wierzyciele a my nie będziemy musieli spłacać czyiś długów. Spadek może okazać się poważnym zastrzykiem gotówki, ale nie zawsze, dlatego też powinniśmy być czujni i dokładnie przemyśleć czy darowiznę taką opłaca się przyjmować.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.