Remont salonu – cegła

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont salonu - cegła Cegła wszystkim kojarzy się przede wszystkim z elewacją domu, tym czasem coraz częściej ma ona zastosowanie w naszych wnętrzach. Cegłę w mieszkaniu możemy spotkać w przedpokoju, salonie czy kuchni. Jej żywa barwa, oraz faktura ożywia wnętrze i nadaje mu uroku. Za pomocą cegły możemy stworzyć w mieszkaniu styl industrialny, nowoczesny lub minimalistyczny. Cegła daje nam wiele możliwości, ponieważ nie tylko jest żywym materiałem, posiada kilka odcieni ściany nie wydają się prze to monotonne, ale dodatkowo na rynku jest możliwość zakupienia różnych struktur tego materiału. Jak widać cegła daje wiele możliwości jak jednak wykonać z niej ciekawą ścianę? Po pierwsze musimy przemyśleć cały wzór, nie musi być on jednostajny wszystko zależy od naszego pomysłu. Materiał układa się banalnie, każda cegła wymaga zaprawy i w zasadzie na tym kończy się nasza praca. Cegły można układać blisko siebie, z przesunięciem z formie wzorów. Pamiętajmy jednak, aby zachować minimalne odległości, ponieważ te są niezbędne do wykonania fugi. Ściany wykonane z cegły są już same w sobie bardzo dekoracyjne i nie potrzebują dodatkowych ozdobników. Możemy je wzbogacić o proste ramki to w zasadzie wystarczy, aby salon wyglądał oryginalnie i pięknie. Cegła to nowy trend w budownictwie, ale i architekturze. Materiał ten nie tylko wspaniale zdobi, ale przede wszystkim jest odporny na urazy, oraz uszkodzenia.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. Poznańska firma Czas na remont oferuje wykańczanie wnętrz