Renta dożywotnia w zamian za mieszkanie

Kategoria: Kupno | Tagi: , ,

Renta dożywotnia w zamian za mieszkanie Kupno mieszkania nie jest prostym przedsięwzięciem, musimy wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie wpakować się w dodatkowe koszty. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się mieszkania po osobach starszych, ponieważ te dbają o nieruchomość i dokonują wszelkich napraw na czas. Zadbane mieszkanie jest szybciej sprzedać niż zniszczone. Osoby starsze, które chcą podnieść komfort swojego życia a przy tym uregulować kwestie mieszkania mogą skorzystać z programu rządowego tzw. dożywotniej renty. W myśl programu osoby starsze mogą sprzedać prawa do własności bankowi lub poszczególnej osobie w zamian za gotówkę, która będzie wypłacana, co miesiąc w określonych ratach. Dzięki temu osoba starsza może żyć na poziomie a przy tym nie martwi się o dom, ponieważ po jej śmierci najczęściej bank przejmuje nieruchomość. Jest to dobra opcja szczególnie dla osób samotnych, którym trudno jest utrzymać dom i siebie. Dochodzą do tego koszty leczenia wówczas taka sprzedaż jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Na pewno na propozycji rządu skorzystają osoby samotne, które nie mają bliskiej rodziny czy też osoby, której chciałyby przekazać swój dom. Dzięki programowi rządowemu starsze osoby mają zapewniony byt i życie na godziwym poziomie. Opcja dotyczy naturalnie tylko ludzi, którzy są jedynymi właścicielami nieruchomości i mają określony wiek.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.