Tapetowanie

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Tapetowanie Uradzając swój dom myślimy przede wszystkim o ścianach, to one zajmują największą powierzchnie w naszym mieszkaniu. Najczęściej malujemy ściany kolorem jednak nie jest to bardzo ekonomiczny sposób. Farba oczywiście pięknie wygląda, ale poza tym szybko się brudzi, odpryskuje lub co gorsze zmienia kolor pod wpływem słońca. Co więc lepszego możemy zastosować na nasze ściany? Mogą być nimi z pewnością tapety. Na rynku istnieje ich duży wybór, tapety mogą być gładkie, wytłaczane czy winylowe. W zasadzie każdy rodzaj możemy dopasować do naszych ścian. Tapety poza tym, że nie brudzą się mogą służyć nam przez wiele lat, spora część tapet ma dodatkową zaletę, czyli kryje również niedoskonałości ściany. Zanim zaczniemy tapetować musimy przygotować ściany, czyli zagipsować dziury, wygładzić powierzchnie, następnym krokiem będzie zastosowanie gruntu. Substancja spowoduje lepsze utrzymywanie się tapety na ścianie. Następnie tapetę smarujemy ostrożnie klejem i nakładamy na ścianę. Samo nakładanie nie jest trudne, ale ważne jest wykończenie. Tapetę wyrównujemy za pomocą szczotki lub grubego pędzla, aby pozbyć się wszelkich pęcherzyków powietrza, tylko wówczas wszystko będzie dobrze wyglądało. Tapetowanie jest prostym sposobem na remont pomieszczenia. Po latach tapetowanie znów wróciło do łask z tym, że obecna moda preferuje tapetowanie tylko fragmentaryczne, całe pomieszczenia w tapecie dawno odeszły do lamusa.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. https://www.dekorplanet.pl