Łączenie kolorów jasnych z ciemnymi

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Łączenie kolorów jasnych z ciemnymi Już od dawien dawna wiadomo, że kolor odgrywa bardzo ważną rolę w pomieszczeniu. To, jaki kolor wybierzemy wpływa na nasze samopoczucie. Kolory dzielimy na jasne pastele, oraz wyraziste ciemne barwy. Drugi podział jest to klasyfikacja barw na te ciepłe oraz zimne. Najbardziej uniwersalnym kolorem na pewno jest biel. Ta pasuje do każdego typu wnętrza i łatwo dobrać do niej dodatki tak, aby pomieszczenie było spójne. Wiele jednak osób zamiast koloru neutralnego woli wyraziste barwy naturalnie takie też można wykorzystać w mieszkaniu trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Mianowicie, jeśli decydujemy się na łączenie kolorów jasnych z ciemnymi dobrze jest albo wyeksponować jedną ścianę wyrazisty ciemnym kolorem albo dwie. Kolory możemy łączyć na zasadzie kontrastu, czyli jedna ścian ciemna druga jasna lub przechodząc od pasteli do bardziej wyrazistych kolorów. Najczęściej jednak spotykanym trendem jest wydzielenie jednej ze ścian, dzięki temu uzyskuje się ciekawe wyeksponowanie fragmentu mieszkania. Łączenie kolorów jest dobrym pomysłem, ale tylko, jeśli posiadami dużą przestrzeń na małym metrażu może okazać się, że tylko pomniejszymy optycznie pokój i wyda się o wiele mniejszy. Jeśli chodzi o samą czynność malowania jest ona dość utrudniona, ponieważ barwy intensywne zazwyczaj wymagają kilku krotnego malowania zanim całkowicie pokryją powierzchnię ściany.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. agencja ochrony warszawa