Remont kuchni

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Remont kuchni Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Jeśli mieszkamy w mieszkaniu wówczas borykamy się z problemami małego metrażu. Kuchnie zazwyczaj są nie duże zamykane szczelnie i oddzielane od reszty pomieszczeń. Aby zyskać więcej miejsca i przestronność powinniśmy pomyśleć o całkowitym remoncie kuchni i otwarciu jej na salon. W tym celu zaczynamy nasz remont od wyburzenia ścian, następnie pomieszczenia, czyli kuchnie oraz salon watro jest pomalować w tym samym kolorze lub bardzo zbliżonym dzięki temu uzyskamy wrażenie optycznie większej przestrzeni w mieszkaniu. Jeśli nie lubimy mieć otwartej kuchni, ponieważ widać w niej nie ład zawsze możemy ją oddzielić za pomocą wyspy, czyli nie wielkiego regału szafki. Ta nie tylko osłoni częściowo kuchnie, ale też da nam więcej miejsca do przechowywania przedmiotów. Jeśli właściwie wymierzymy naszą kuchnie nie będziemy musieli nawet zmieniać układu jej umeblowania wszystko zależy od pomysłowości. Tak na prawdę nie wielkim kosztem można stworzyć całkiem miłą i przede wszystkim funkcjonalną przestrzeń do życia. Łączenie kuchni z salonem jest szczególnie polecane, kiedy posiadamy nie duże mieszkanie wówczas możemy uzyskać większy i bardziej efektowny metraż. Aby wykonać tego typu remont kuchni nie musimy mieć szczególnych predyspozycji wystarczy tylko troszkę pomysłowości.

Remont starej podłogi- zakładanie płytek w kuchni

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont starej podłogi- zakładanie płytek w kuchni Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu, ponieważ tutaj konsumujemy, oraz przygotowujemy posiłki. Aby wszystko przebiegało sprawnie warto funkcjonalnie zorganizować całe pomieszczenie. Na podłogę poleca się na pewno założenie płytek te są odporne na temperaturę, oraz łatwo można utrzymać je w czystości. Jeśli posiadamy starą podłogę drewnianą lub z paneli na pewno przyda się jej mały lifting. Parce zaczynamy od usunięcia starej podłogi, oraz wyrównania powierzchni kuchni. Podłoga musi być bardzo równa i oczyszczona, ponieważ tylko wówczas osiągniemy piękny efekt końcowy. Kiedy nawierzchnia jest przygotowana musimy na każdą płytkę nanieść zaprawę i położyć na podłodze. Pamiętajmy jednak o zachowaniu malej odległości od płytek tak, aby zmieścił się w nich krzyżak. Po założeniu wszystkich elementów przyjdzie czas na fugowanie, czyli wypełnianie przestrzeń i między płytkami. Płytki najczęściej można spotkać właśnie w kuchni, tutaj mają ogromne zastosowanie. Pamiętajmy, że materiałem tym możemy też dowolnie modelować przestrzeń. Jeśli kuchnia jest mała ułóżmy wzór w karo wówczas pomieszczenie wyda się być większe. Innym ciekawym ułożeniem jest łączenie wzorów i kształtów. Wszystko zależy tak na prawdę od naszej inwencji twórczej. Dobrze położone płytki będą nam służyły nawet kilkanaście lat.

Remont przedpokoju

Kategoria: Remon, Wnętrza | Tagi: , ,

Remont przedpokoju Każdy urządzając mieszkanie skupia się przede wszystkim na kuchni, oraz salonie tym czasem to przedpokój jest główną wizytówką naszego domu. Z racji jego nie dużej powierzchni nie możemy tutaj po szaleć. Ale jak najbardziej powinniśmy dopracować wszelkie szczegóły, aby pomieszczenie było dopracowane i eleganckie. Obecne trendy w urządzaniu przedpokoju to głównie minimalizm. W myśl tej zasady wszystkie sprzęty, oraz ubrania chowane są do szaf wnękowych. Szafy wnękowe są efektowne, co ważne zabierają mniej miejsca niż te z sieciówki. Kupując taką szafę mamy pewność, że pomieszczenie będzie funkcjonalne i praktyczne nie będzie w nim brakowało również klasy. Jeśli już jesteśmy przy temacie szafy dobrze, aby wykończona była dużym lustrem, to nie tylko rozświetli naszą przestrzeń, ale sprawi, że wyda się większa optycznie. Kolejnym elementem przedpokoju będzie piękny wieszak stojący oraz pufa do siedzenia. Można też pokusić się o skrzynie, do jej wnętrza wsadzimy drobne przedmioty, elementy ubioru. Z kolei na zewnętrznej warstwie będziemy mogli siedzieć podczas ubierania się, czy zakładania obuwia. W małym przedpokoju ważnym aspektem jest naturalnie kolorystyka. Barwy powinny być jasne, najbardziej sprawdza się tutaj biel, która pasuje do każdego pomieszczenia. Jeśli chodzi o podłogę nie bójmy się dużych płytek z połyskiem, te będą piękną dekoracją i rozjaśnią nam małą przestrzeń.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. mieszkania na sprzedaź mokotłw nowepoludnie.pl