Pomysły na aranżacje małej łazienki

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Pomysły na aranżacje małej łazienki Łazienka jest bardzo ważnym punktem w naszym domu, zazwyczaj jednak nie mamy na nią zbyt dużego pomieszczenia. Szczególnie w mieszkaniach łazienki bywają nie wielkich rozmiarów. Jak więc dobrze zagospodarować taką przestrzeń? Należy kierować się w aranżacji kilkoma zasadami. Zwiększymy optycznie metraż używając do łazienki jasnej glazury. Płytki wbrew przekonaniom nie musza być drobne najlepiej, aby były jak największego formatu. Podobnie jest z płytkami na podłogę. Poza formatem liczy się kolor, stawiajmy raczej na jasne barwy w tym biel. Możemy ją przełamać bardzo ładnie ciemnym dekorem. Poza kolorami ważne jest też odpowiednie wyposażenie łazienki. W standardzie najczęściej zobaczymy mały prysznic, umywalkę, oraz toaletę. Ważne, aby ustawić je tak by były funkcjonalne. Jeśli chodzi o umywalkę zakupmy ja z szafką, ta nie tylko zakryje rury i zawory umywalki, ale też będzie wspaniałym miejscem do przechowywania chemii. W łazience zazwyczaj narzekamy na brak miejsca na podręczne sprzęty kosmetyki. Szczególnie problem widoczny jest u pań, ponieważ te mają ich ogromne ilości. Jeśli jest taka opcja zbudujmy we wnękach ukryte szafki. Dobrze, aby były w kolorze płytek i wystroju wówczas będą nie widoczne i wspaniale wkomponują się w otoczenie. Najważniejszą jednak zasadą przy aranżacji malej łazienki jest jej nie zagracanie nadmiarem sprzętów i dekorów.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.