Malowane podłogi

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Malowane podłogi Często marzy się nam nowa podłoga, ale boimy się kosztów i zmiany dizajnu. Malowanie podłóg było trendem, jaki rozpowszechnili amerykanie w osiemnastym wieku, kiedy nie było ich stać na nowe podłogi. Dzięki farbie w kilka godzin możemy uzyskać całkiem nową przestrzeń. Na podłodze możemy namalować wzory, desenie czy nawet dywan. Jeśli nie mamy zdolności plastycznych możemy posłużyć się gotowymi szablonami. Malowana podłoga może świetnie zastępować drogie dywany czy kamienną posadzkę wszystko zależy od naszego pomysłu. Malowanie podłogi szybko podchwycili dekoratorzy wnętrz, dzięki nim w zasadzie powstała moda na taki styl. Przed samym liftingiem każda podłoga wymaga oczyszczenia z zanieczyszczeń, następnym krokiem jest zmatowienie, jeśli podłoga jest lakierowana. W tym celu znakomicie spisze się papier ścierny. Po dokładnym oczyszczeniu pozostaje tylko odtłuszczenie i aplikacja farby. Farba tak nie może być przypadkową, wybieramy te najbardziej wytrzymałe na ścieranie, oraz środki chemiczne. Musimy pamiętać, że podłoga taka narażona jest na silne działanie detergentów stąd też musi być wyjątkowo mocna i odporna. Tak przygotowana podłogę watro też pokryć lakierem, który dodatkowo ją zabezpieczy. Malowana podłoga jest alternatywą dla drogich płytek czy paneli, w krótkim czasie możemy odświeżyć wygląd naszego mieszkania.

Remont pokoju malowanie ścian

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont pokoju malowanie ścian Jeśli Znudziły ci się kolory w twoim pokoju lub po prostu wymagają odświeżenia jest to znak, że przyszedł czas najwyższy na malowanie pokoju. Zanim przystąpimy do pracy trzeba przygotować odpowiednio pomieszczenie. Na początek wynosimy wszelkie meble, oraz urządzenia. Dzięki temu zyskamy więcej wolnej przestrzeni i swobodny dostęp do wszystkich ścian. Kolejnym krokiem jest zdemontowanie oświetlenia, to bardzo ważne podczas malowania sufitu. Kolejnym krokiem będzie zabezpieczenie podłogi przed ewentualnym zabrudzeniem do tego celu posłuży nam folia. Kiedy prace porządkowe mamy za sobą wybieramy kolor i rodzaj farby. Na rynku mamy dostępnych wiele kolorów najbardziej jednak modnym jest nadal biel, oraz beże. Farby różnią się nie tylko barwą, ale też i fakturą oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Najdłużej posłuży nam na pewno farba lateksowa. Malowanie ścian i sufitu nie jest trudnym zajęciem wystarczy tylko wszystko wykonać dokładnie. Zanim farbę naniesiemy na ścianę czy sufit musimy podłoże zagruntować. Grunt sprawi, że ściana będzie lepiej trzymała farbę. Do wykonania szybkiego remontu w postaci malowania nie musimy wydawać majątku, wystarczy tylko zakup farby, gruntu, kuwety, oraz pędzli do malowania. Remont taki możemy wykonać w jeden dzień, a nasze wnętrze nabierze całkiem nowego wyrazu.

Remont malowanie na biało

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont malowanie na biało Remont oznacza sytuacje, w której zmieniamy wystrój naszego mieszkania. Czynność tą wykonujemy, ponieważ mieszkanie wymaga odświeżenia lub jest bardzo zniszczone. Tak na prawdę nie trzeba wiele, aby mieszkanie zmieniło swój wygląd. Na początek watro jest pomyśleć o zwykłym malowaniu. Dzięki farbie zmienimy wnętrze i nadamy mu całkiem innego wyrazu. Kolorem możemy wiele zdziałać, czyli powiększyć optycznie metraż lub przeciwnie pomniejszyć. Żywe mocne barwy pasują do wnętrza dizajnerskiego z kolei beże czy biele do nowoczesnego, rustykalnego. Tak na prawdę biały kolor pasuje do wszystkiego, dlatego też cieszy się tak dużym powodzeniem. Biel ma wiele zalet, o których nie możemy zapomnieć, czyli nadaje wnętrzu piękny wygląd. Znakomicie komponuje się z drewnianymi wykończeniem, kamieniem. Bielą optycznie powiększamy, ale też i rozświetlamy pomieszczenie. Biel przyda się do małych pokoi, ponieważ stworzy wrażenie większej przestrzeni. Na rynku dostępnych jest kilka odcieni bieli, kolor musimy już dopasować do własnych potrzeb. Aby pomalować na biało musimy przygotować pomieszczenie, czyli zagruntować ściany i pozbyć się wszelkich plam. Pamiętajmy, że na bieli widać jest wszystko. Znakomitym dopełnieniem bieli będzie na pewno wyposażanie w postaci mebli drewnianych, delikatnych obrazów.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. http://ksetra.pl/