Renta dożywotnia w zamian za mieszkanie

Kategoria: Kupno | Tagi: , ,

Renta dożywotnia w zamian za mieszkanie Kupno mieszkania nie jest prostym przedsięwzięciem, musimy wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie wpakować się w dodatkowe koszty. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się mieszkania po osobach starszych, ponieważ te dbają o nieruchomość i dokonują wszelkich napraw na czas. Zadbane mieszkanie jest szybciej sprzedać niż zniszczone. Osoby starsze, które chcą podnieść komfort swojego życia a przy tym uregulować kwestie mieszkania mogą skorzystać z programu rządowego tzw. dożywotniej renty. W myśl programu osoby starsze mogą sprzedać prawa do własności bankowi lub poszczególnej osobie w zamian za gotówkę, która będzie wypłacana, co miesiąc w określonych ratach. Dzięki temu osoba starsza może żyć na poziomie a przy tym nie martwi się o dom, ponieważ po jej śmierci najczęściej bank przejmuje nieruchomość. Jest to dobra opcja szczególnie dla osób samotnych, którym trudno jest utrzymać dom i siebie. Dochodzą do tego koszty leczenia wówczas taka sprzedaż jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Na pewno na propozycji rządu skorzystają osoby samotne, które nie mają bliskiej rodziny czy też osoby, której chciałyby przekazać swój dom. Dzięki programowi rządowemu starsze osoby mają zapewniony byt i życie na godziwym poziomie. Opcja dotyczy naturalnie tylko ludzi, którzy są jedynymi właścicielami nieruchomości i mają określony wiek.

Kupno mieszkania, co trzeba sprawdzić?

Kategoria: Kupno | Tagi: , , ,

Kupno mieszkania, co trzeba sprawdzić? Kupno nieruchomości jest dużym krokiem, zanim go poczynimy musimy upewnić się, co do kupowanego lokalu, aby zabezpieczyć siebie, oraz swoje pieniądze. Najważniejszym punktem, którym musimy się zając przed nabyciem mieszania jest sprawdzenie jego stanu prawnego. Pod tym pojęciem będą się mieścić wszelkie księgi wieczyste, dokumenty stwierdzające, kto jest właścicielem mieszkania. Często bywa tak, że właścicieli jest kilku i możemy poprzez to wplatać się w nie lada problemy. Jeśli właściciela nie ma na miejscu, jego majtkiem może zarządzać osoba upoważniona, czyli pełnomocnik. Kupując nieruchomość zapoznajmy się dobrze z dokumentacją, aby mieć pewność, że dokonujemy zakupu u osoby posilającej mieszkanie na własność. Dużą pomocą będzie też sprawdzenie księgi wieczystej. Na jej podstawie ustalimy czy dane lokum nie posiada żadnego obciążenia hipotecznego. W momencie zakupu przeszłoby w całości na nas. Kolejnym ważnym aspektem będzie sprawdzenie czy mieszkanie jest współ własnościowe i czy druga strona zgadza się na warunki i w pełni je akceptuje. Przed kupnem nie możemy pominąć jeszcze jednej ważnej kwestii mianowicie czy wszystkie opłaty zostały uiszczone. Często sprzedający ma poważne zadłużenia i może je sprzedać razem z mieszkaniem. Dokumentu możemy zażądać od sprzedającego nieruchomość lub zdobyć je w urzędzie gminy, zakładzie usług wodnych.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym

Kategoria: Kupno | Tagi: , , ,

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym Rynek nieruchomości jest ogromny, od kilku lat możemy zaobserwować jego rozwój. Wiele ludzi inwestuje w budownictwo oraz mieszkania, ponieważ jest to czysty zysk. Jeśli nie mamy czasu ani ochoty na zajmowanie się budową naszego domu możemy zostawić tą funkcję deweloperowi. Inwestor poprosi jedynie o zaliczkę i na jej podstawie zacznie budowę naszego mieszkania. Opcja ta jest bardzo opłacalna, ponieważ w tym przypadku wszelkie koszty dzielone są na wszystkich członków budynku mieszkalnego. W zasadzie inwestor otrzymuje po kilku miesiącach mieszkanie w stanie surowym. Już wcześniej można zapoznać się z planem budynku, dzięki czemu możemy planować umeblowanie i rozmieszczenie pomieszczeń. Tak na prawdę w każdym mieszkaniu są identyczne pokoje i plan przestrzeni, ale to od nas zależy jak je urządzimy. Dzięki kupnie mieszkania na rynku pierwotnym inwestor otrzymuje nowe mieszkanie, co za tym idzie nie musi pilnować wszelkich spraw papierkowych czy ekipy budowlanej, ponieważ tą czynnością zajmuje się nadzór budowlany i deweloper. Ten ostatni często buduje całe osiedla mieszkaniowe i po ich postawieniu poszukuje kolejnych nabywców. Mieszkania na rynku pierwotnym cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ są tańsze niż budowa domu jednorodzinnego poza tym wykonane są z najwyższego jakościowo budulca.

Aranżacje małego mieszkania

Kategoria: Wnętrza | Tagi: , ,

Aranżacje małego mieszkania Mieszkanie jest dla każdego ostoją, do której wraca po ciężkim dniu pracy. Zanim zaczniemy się czuć w nim dobrze i komfortowo musimy je odpowiednio zaaranżować. Sprawa nie wygląda prosto, ponieważ małe przestrzenie trudno się aranżuje, trzeba znać kilka zasad, aby mieszkanie było nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Po pierwsze ważnym aspektem są kolory w mieszkaniu, na małym metrażu sprawdzą się jasne pastele, oraz biele. Dzięki jasnej kolorystyce mieszkanie wyda się być większe optycznie. Następnym krokiem jest właściwy dobór oświetlenia, jasne pokoje wydają się większe niż w rzeczywistości, tutaj możemy oprócz lamp i żyrandoli zatasować liczne diody, które będą także elementem dekoracyjnym. Kolejną ważną zasadą jest nie zagracanie przestrzeń, czyli ustawiamy na niej tylko najpotrzebniejsze sprzęty. Dziś pokoje minimalistyczne i innowacyjne są najbardziej popularne w aranżacji przestrzeni. Dobrym patentem a do tego nie drogim na małą przestrzeń jest montaż dużego lustra. Lustro odbija świtało poza tym nadaje pokojowi wrażenia głębi, dzięki czemu pomieszczenie ma klasę i wydaje się być większe. Podobny efekt powiększenia uzyskamy, kiedy na ścianie zastosujemy pasy. Te mogą optycznie wydłużyć pomieszczenie lub je wyciągnąć w górę, jeśli jest niskie. Patentów na aranżacje małych przestrzeni jest wiele, watro z nich skorzystać, aby dobrze czuć się we własnym mieszkaniu.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. www.dekorplanet.pl