Remont pokoju młodzieżowego

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont pokoju młodzieżowego Dzieci bardzo szybko dorastają, w kilka lat może okazać się, że dawny pokoik dziecka jest już byt infantylnym i młodzieniec oczekuje od nas czegoś zupełnie innego, co będzie odpowiadało jego wiekowi. Remont pokoju nastolatka nie jest prostym tematem, ponieważ trudno trafić w gust takiego młodego człowieka. Dlatego też zanim zaczniemy remontować przeprowadzamy wywiad, podczas którego dowiemy się, jaki kolor preferuje nastolatek i czego tak na prawdę potrzebuje w swoim azylu. Jeśli natomiast pokój ma być niespodzianką wybierajmy proste formy i biele, ponieważ te pasują do wszystkiego i zawsze można je wzbogacić o ciekawy obraz czy plakat. Aby zmienić pokój dziecka na bardziej dorosły zaczynamy od koloru na ścianie. Rezygnujemy z kolorowych nalepek i cukierkowego różu, kolor musi być jednolity i stonowany. Kolejnym krokiem jest zmiana mebli. Naturalnie to duży koszt, jeśli aktualnie nie posiadamy na niego funduszy meble możemy odświeżyć za pomocą farby czy nowego obicia. Dobrze też dokupić porządne biurko, którego wcześniej brakowało. Na nim dziecko będzie się uczyło, jest to wspaniała pomoc nawet do pracy podręcznej. Biurko również musi być dopasowane o klimatu pokoju, jeśli po remoncie pokój jest minimalistyczny i nowoczesny postarajmy się o proste biurko najlepiej z laminatu. Nie móżmy pominąć też dodatków w postaci ciekawej zasłony czy elementów dekoracyjnych na ściany.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.