Księga wieczysta

Kategoria: Kupno | Tagi: , ,

Księga wieczysta Zakup mieszkania jest dużym wydatkiem. Wielu z nas, aby nabyć nieruchomość decyduje się nawet na długoletni kredyt. Aby więc dobrze ulokować swoje pieniądze powinniśmy staranie sprawdzić czy nasze przyszłe mieszkanie nie posiada żadnych obciążeń. Najlepszą drogą do tego celu będzie sprawdzenie księgi wieczystej. Księgę taką można zobaczyć w sądzie lub w wersji elektronicznej na stronie ministerstwa sprawiedliwości. Obecnie większość dokumentacji jest właśnie w taki sposób prowadzonych. Z księgi wieczystej wyczytamy czy nieruchomość nie jest w żaden sposób obciążona długami i czy właścicielem jest jedna czy też więcej osób. Księga pozwoli nam uzyskać wiele cennych wiadomości. Dzięki niej dowiemy się czy mieszkanie jest objęte hipoteką i na jaką sumę. Pamiętajmy, że sprzedający nieruchomość wcale nie musi być z nami szczery. Chcąc zrobić dobry interes może wprowadzić nas w duże problemy. Tylko i wyłącznie w kwestii kupującego jest sprawdzenie wszystkich ważnych dokumentów, aby ustrzec się przed problemami. Księga oprócz długów właściciela może zawierać również informacje dotyczące innych ograniczeń jak prawo do służebności. Mogą znajdować się w niej roszczenia osób trzecich, co do użytkowania danego pomieszczenia, prawa do pierwokupu czy innych ograniczeń. Watro wszystko sprawdzić, aby być spokojnym o swoją nieruchomość. Sprawdzenie księgi wieczystej nic nie kosztuje a może wiele wnieść do naszego zakupu.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.