Odświeżenie mieszkania bez remontu

Kategoria: Wnętrza | Tagi: , ,

Odświeżenie mieszkania bez remontu Czy mieszkanie można odświeżyć bez generalnego remontu? Otóż tak, czasem nie musimy malować, zmieniać mebli, aby przestrzeń zmieniła się na lepszą. Wystarczą drobne dodatki i pomysłowość a mieszkanie stanie się bardzo wyjątkowym i oryginalnym miejscem. Dobrym pomysłem na odświeżenie przestrzeni jest aranżacja okienna. Okno jest pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę, kiedy kogoś odwiedzamy. Dlatego też aranżacje pomieszczenia watro zacząć właśnie do niego. Aby ozdobić nasze okno mamy do wyboru minimalistyczne rolety, firanki czy zasłony. Wybór nie jest prosty, ale trzeba się na coś zdecydować. Zanim udamy się do sklepu rozważmy, czego brakuje w naszej przestrzeni. Jeśli okno jest przeładowane drobiazgami, oraz ozdobami wówczas lepiej jest postawić na minimalistyczną roletę, kiedy zaś przestrzeń wyda się nam być pustą wzbogaćmy ją pięknymi tkaninami. Poza odrobieniem naszego okna bardzo ważnym aspektem są też kolory, musimy zdecydować się na kolor przewodni. Barwą niebieską ożywimy przestrzeń a z kolei jasnymi paletami dodamy mu przejrzystości. Jeśli kupujemy firmy możemy je wzbogacić o ciekawe dekoracje do upinania, natomiast rolety nie muszą być monotonne, na rynku można już zakupić rolety z nadrukami wówczas roleta sprawia wrażenie ogromnego obrazu na tle ściany i pełni role wspaniałego dekoru.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.