Paski na ścianie

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Paski na ścianie Kupując mieszkanie zazwyczaj decydujemy się tylko na wykonanie niezbędnych podstawowych napraw. Tym czasem, jeśli decyzje o remoncie odstawimy na jakiś czas możemy sobie tylko zaszkodzić. Po wprowadzeniu się jest trudniej wynieść meble, malować czy wykonywać jakiekolwiek prace budowlane. Najlepszą perspektywą jest wprowadzenie się na czysto. Mieszkanie jest metrażem stosunkowo mniejszym od domu jednorodzinnego, dlatego też trzeba go właściwie zagospodarować. Małe pokoje wcale nie muszą takie pozostać, wystarczy zastosować zabieg powiększenia optycznego. W takim celu na ścianie możemy namalować lub wytapetować grube pasy. Kiedy pokój jest wąski paski muszą biec w pionie, jeśli zaś mały paski kładziemy w poziomie sprawi to wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni. Ważne, aby paski nie były wielo kolorowe, ponieważ wtedy pokój wyda się bardzo pstrokaty. Kolor pasków uzależniamy od kolorystyki wnętrza. Jeśli jest biała wówczas możemy przełamać ją pasami w kolorze grantowym lub nawet czarnym. Paski na ścianie spisują się znakomicie pamiętajmy jednak, aby nie wykonywać ich na całej przestrzeni ściany. Wystarczy tylko wyeksponować jedną ze ścian, aby efekt był dobry. Paski coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach domów, nie tylko dobrze się komponują, ale pozwalają plastycznie modelować przestrzeń mieszkalna.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.