Remont podłogi- wykładzina

Kategoria: Wnętrza | Tagi: , ,

Remont podłogi- wykładzina Wykładzina od dawna istniała, jako element dekoratorski, z czasem jednak odeszła do lamusa. Sytuacja taka była wypadkową powstawania ciekawych podłóg z drewna, kamienia. Dziś możemy zauważyć powrót do dawnej mody. Wykładziny nabrały całkiem nowego wyglądu, mogą mieć różną fakturę oraz kolor, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego pomieszczenia. Śmiało możemy stwierdzić, że wykładziny zastępują dywany oraz panele podłogowe. Wykładzina pięknie prezentuje się na podłodze, nim tam jednak trafi musimy dokładnie przemyśleć cały montaż. Po pierwsze oczyszczamy podłogę z zanieczyszczeń, po drugie przycinamy wykładzinę pod wymiar. Dobrze jest zostawić kilka centymetrów na zapas. Wykładzina powinna poleżeć około doby, aby w pełni się wyprostowała. Następnym krokiem jest klejenie wykładziny do podłoża. Jest to najstarsza metoda kładzenia wykładziny, jeśli nie jesteśmy zwolennikami klejenia przydarza się specjalnie taśmy dwustronne, które pozwolą bardzo mocno przymocować wykładzinę do podłoża. Kiedy pomieszczenie jest nie duże i nie przekraczać 20 metrów wówczas mocowaniami wykładziny mogą być listwy podłogowe. Wykładzinę możemy kłaść w całości lub sztukując ją, wszystko zależy od naszego pomysłu. Wykadzana to świetny pomysł na odświeżenie pomieszczenia w kilka godzin. Nie jest to zarazem drogi remont a jednak pomieszczenie zyskuje całkiem nowy wygląd.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.