Malowane podłogi

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Malowane podłogi Często marzy się nam nowa podłoga, ale boimy się kosztów i zmiany dizajnu. Malowanie podłóg było trendem, jaki rozpowszechnili amerykanie w osiemnastym wieku, kiedy nie było ich stać na nowe podłogi. Dzięki farbie w kilka godzin możemy uzyskać całkiem nową przestrzeń. Na podłodze możemy namalować wzory, desenie czy nawet dywan. Jeśli nie mamy zdolności plastycznych możemy posłużyć się gotowymi szablonami. Malowana podłoga może świetnie zastępować drogie dywany czy kamienną posadzkę wszystko zależy od naszego pomysłu. Malowanie podłogi szybko podchwycili dekoratorzy wnętrz, dzięki nim w zasadzie powstała moda na taki styl. Przed samym liftingiem każda podłoga wymaga oczyszczenia z zanieczyszczeń, następnym krokiem jest zmatowienie, jeśli podłoga jest lakierowana. W tym celu znakomicie spisze się papier ścierny. Po dokładnym oczyszczeniu pozostaje tylko odtłuszczenie i aplikacja farby. Farba tak nie może być przypadkową, wybieramy te najbardziej wytrzymałe na ścieranie, oraz środki chemiczne. Musimy pamiętać, że podłoga taka narażona jest na silne działanie detergentów stąd też musi być wyjątkowo mocna i odporna. Tak przygotowana podłogę watro też pokryć lakierem, który dodatkowo ją zabezpieczy. Malowana podłoga jest alternatywą dla drogich płytek czy paneli, w krótkim czasie możemy odświeżyć wygląd naszego mieszkania.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. moda