Remont pokoju malowanie ścian

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont pokoju malowanie ścian Jeśli Znudziły ci się kolory w twoim pokoju lub po prostu wymagają odświeżenia jest to znak, że przyszedł czas najwyższy na malowanie pokoju. Zanim przystąpimy do pracy trzeba przygotować odpowiednio pomieszczenie. Na początek wynosimy wszelkie meble, oraz urządzenia. Dzięki temu zyskamy więcej wolnej przestrzeni i swobodny dostęp do wszystkich ścian. Kolejnym krokiem jest zdemontowanie oświetlenia, to bardzo ważne podczas malowania sufitu. Kolejnym krokiem będzie zabezpieczenie podłogi przed ewentualnym zabrudzeniem do tego celu posłuży nam folia. Kiedy prace porządkowe mamy za sobą wybieramy kolor i rodzaj farby. Na rynku mamy dostępnych wiele kolorów najbardziej jednak modnym jest nadal biel, oraz beże. Farby różnią się nie tylko barwą, ale też i fakturą oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Najdłużej posłuży nam na pewno farba lateksowa. Malowanie ścian i sufitu nie jest trudnym zajęciem wystarczy tylko wszystko wykonać dokładnie. Zanim farbę naniesiemy na ścianę czy sufit musimy podłoże zagruntować. Grunt sprawi, że ściana będzie lepiej trzymała farbę. Do wykonania szybkiego remontu w postaci malowania nie musimy wydawać majątku, wystarczy tylko zakup farby, gruntu, kuwety, oraz pędzli do malowania. Remont taki możemy wykonać w jeden dzień, a nasze wnętrze nabierze całkiem nowego wyrazu.

Remont pokoju młodzieżowego

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont pokoju młodzieżowego Dzieci bardzo szybko dorastają, w kilka lat może okazać się, że dawny pokoik dziecka jest już byt infantylnym i młodzieniec oczekuje od nas czegoś zupełnie innego, co będzie odpowiadało jego wiekowi. Remont pokoju nastolatka nie jest prostym tematem, ponieważ trudno trafić w gust takiego młodego człowieka. Dlatego też zanim zaczniemy remontować przeprowadzamy wywiad, podczas którego dowiemy się, jaki kolor preferuje nastolatek i czego tak na prawdę potrzebuje w swoim azylu. Jeśli natomiast pokój ma być niespodzianką wybierajmy proste formy i biele, ponieważ te pasują do wszystkiego i zawsze można je wzbogacić o ciekawy obraz czy plakat. Aby zmienić pokój dziecka na bardziej dorosły zaczynamy od koloru na ścianie. Rezygnujemy z kolorowych nalepek i cukierkowego różu, kolor musi być jednolity i stonowany. Kolejnym krokiem jest zmiana mebli. Naturalnie to duży koszt, jeśli aktualnie nie posiadamy na niego funduszy meble możemy odświeżyć za pomocą farby czy nowego obicia. Dobrze też dokupić porządne biurko, którego wcześniej brakowało. Na nim dziecko będzie się uczyło, jest to wspaniała pomoc nawet do pracy podręcznej. Biurko również musi być dopasowane o klimatu pokoju, jeśli po remoncie pokój jest minimalistyczny i nowoczesny postarajmy się o proste biurko najlepiej z laminatu. Nie móżmy pominąć też dodatków w postaci ciekawej zasłony czy elementów dekoracyjnych na ściany.

Remont salonu

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Remont salonu Salon jest najczęściej remontowanym pomieszczeniem w naszym domu, wynika to z faktu częstego przesiadywania w pokoju, oraz niszczenia się ścian. Jeśli nasz salon wygląda bardzo standardowo i chcemy nadać mu klasy powinniśmy pomyśleć o remoncie. Salon musi być nie tylko wygodny, ale i funkcjonalny. W mieszkaniach zazwyczaj salon pełni opcji wypoczynkową, ale nie tylko stanowi także sypialnie członków rodziny. Wszystko jednak można połączyć ze sobą tak, aby było funkcjonalnie i wystawnie. Na początek musimy pomyśleć o kolorze. Nie bawmy się w jaskrawe kolory czy intensywne zielenie te pomniejszą pokój i trudno dobrać do nich dodatki. Najbardziej popularnym kolorem jest biel i pastele te pasują do każdego wnętrza i są bardzo uniwersalne. Jeśli pokój jest zbyt jasny możemy go przełamać pasami na ścianie lub ciekawą dekoracją ścienną. Chodzi bynajmniej o to, aby nie przesadzać z fakturą i kolorem. Kolejnym punktem remontu będzie wymiana umeblowania lub zmiana obicia. Jeśli brakuje nam funduszy na nowe sprzęty możemy wybrać tańszą opcje i obić sprzęty nowym materiałem. Znakomicie do jasnych ścian będą nadawać się jasne beże lub brązy. Aby pomieszczenie było funkcjonalne powinniśmy ustawiać w salonie wygodne siedzisko, stolik do kawy oraz małą szafkę pod tv. Nie zagracamy pomieszczeń, ponieważ wówczas wydają się być małe i nie ciekawe.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. Szeroki wybłr elementłw kominkowych na kominki granitowe dla Twojego domu.