Remont przedpokoju

Kategoria: Remon, Wnętrza | Tagi: , ,

Remont przedpokoju Każdy urządzając mieszkanie skupia się przede wszystkim na kuchni, oraz salonie tym czasem to przedpokój jest główną wizytówką naszego domu. Z racji jego nie dużej powierzchni nie możemy tutaj po szaleć. Ale jak najbardziej powinniśmy dopracować wszelkie szczegóły, aby pomieszczenie było dopracowane i eleganckie. Obecne trendy w urządzaniu przedpokoju to głównie minimalizm. W myśl tej zasady wszystkie sprzęty, oraz ubrania chowane są do szaf wnękowych. Szafy wnękowe są efektowne, co ważne zabierają mniej miejsca niż te z sieciówki. Kupując taką szafę mamy pewność, że pomieszczenie będzie funkcjonalne i praktyczne nie będzie w nim brakowało również klasy. Jeśli już jesteśmy przy temacie szafy dobrze, aby wykończona była dużym lustrem, to nie tylko rozświetli naszą przestrzeń, ale sprawi, że wyda się większa optycznie. Kolejnym elementem przedpokoju będzie piękny wieszak stojący oraz pufa do siedzenia. Można też pokusić się o skrzynie, do jej wnętrza wsadzimy drobne przedmioty, elementy ubioru. Z kolei na zewnętrznej warstwie będziemy mogli siedzieć podczas ubierania się, czy zakładania obuwia. W małym przedpokoju ważnym aspektem jest naturalnie kolorystyka. Barwy powinny być jasne, najbardziej sprawdza się tutaj biel, która pasuje do każdego pomieszczenia. Jeśli chodzi o podłogę nie bójmy się dużych płytek z połyskiem, te będą piękną dekoracją i rozjaśnią nam małą przestrzeń.

Remont salonu – cegła

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont salonu - cegła Cegła wszystkim kojarzy się przede wszystkim z elewacją domu, tym czasem coraz częściej ma ona zastosowanie w naszych wnętrzach. Cegłę w mieszkaniu możemy spotkać w przedpokoju, salonie czy kuchni. Jej żywa barwa, oraz faktura ożywia wnętrze i nadaje mu uroku. Za pomocą cegły możemy stworzyć w mieszkaniu styl industrialny, nowoczesny lub minimalistyczny. Cegła daje nam wiele możliwości, ponieważ nie tylko jest żywym materiałem, posiada kilka odcieni ściany nie wydają się prze to monotonne, ale dodatkowo na rynku jest możliwość zakupienia różnych struktur tego materiału. Jak widać cegła daje wiele możliwości jak jednak wykonać z niej ciekawą ścianę? Po pierwsze musimy przemyśleć cały wzór, nie musi być on jednostajny wszystko zależy od naszego pomysłu. Materiał układa się banalnie, każda cegła wymaga zaprawy i w zasadzie na tym kończy się nasza praca. Cegły można układać blisko siebie, z przesunięciem z formie wzorów. Pamiętajmy jednak, aby zachować minimalne odległości, ponieważ te są niezbędne do wykonania fugi. Ściany wykonane z cegły są już same w sobie bardzo dekoracyjne i nie potrzebują dodatkowych ozdobników. Możemy je wzbogacić o proste ramki to w zasadzie wystarczy, aby salon wyglądał oryginalnie i pięknie. Cegła to nowy trend w budownictwie, ale i architekturze. Materiał ten nie tylko wspaniale zdobi, ale przede wszystkim jest odporny na urazy, oraz uszkodzenia.

Remont salonu

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Remont salonu Salon jest najczęściej remontowanym pomieszczeniem w naszym domu, wynika to z faktu częstego przesiadywania w pokoju, oraz niszczenia się ścian. Jeśli nasz salon wygląda bardzo standardowo i chcemy nadać mu klasy powinniśmy pomyśleć o remoncie. Salon musi być nie tylko wygodny, ale i funkcjonalny. W mieszkaniach zazwyczaj salon pełni opcji wypoczynkową, ale nie tylko stanowi także sypialnie członków rodziny. Wszystko jednak można połączyć ze sobą tak, aby było funkcjonalnie i wystawnie. Na początek musimy pomyśleć o kolorze. Nie bawmy się w jaskrawe kolory czy intensywne zielenie te pomniejszą pokój i trudno dobrać do nich dodatki. Najbardziej popularnym kolorem jest biel i pastele te pasują do każdego wnętrza i są bardzo uniwersalne. Jeśli pokój jest zbyt jasny możemy go przełamać pasami na ścianie lub ciekawą dekoracją ścienną. Chodzi bynajmniej o to, aby nie przesadzać z fakturą i kolorem. Kolejnym punktem remontu będzie wymiana umeblowania lub zmiana obicia. Jeśli brakuje nam funduszy na nowe sprzęty możemy wybrać tańszą opcje i obić sprzęty nowym materiałem. Znakomicie do jasnych ścian będą nadawać się jasne beże lub brązy. Aby pomieszczenie było funkcjonalne powinniśmy ustawiać w salonie wygodne siedzisko, stolik do kawy oraz małą szafkę pod tv. Nie zagracamy pomieszczeń, ponieważ wówczas wydają się być małe i nie ciekawe.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. Windery mini