Remont kuchni

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Remont kuchni Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Jeśli mieszkamy w mieszkaniu wówczas borykamy się z problemami małego metrażu. Kuchnie zazwyczaj są nie duże zamykane szczelnie i oddzielane od reszty pomieszczeń. Aby zyskać więcej miejsca i przestronność powinniśmy pomyśleć o całkowitym remoncie kuchni i otwarciu jej na salon. W tym celu zaczynamy nasz remont od wyburzenia ścian, następnie pomieszczenia, czyli kuchnie oraz salon watro jest pomalować w tym samym kolorze lub bardzo zbliżonym dzięki temu uzyskamy wrażenie optycznie większej przestrzeni w mieszkaniu. Jeśli nie lubimy mieć otwartej kuchni, ponieważ widać w niej nie ład zawsze możemy ją oddzielić za pomocą wyspy, czyli nie wielkiego regału szafki. Ta nie tylko osłoni częściowo kuchnie, ale też da nam więcej miejsca do przechowywania przedmiotów. Jeśli właściwie wymierzymy naszą kuchnie nie będziemy musieli nawet zmieniać układu jej umeblowania wszystko zależy od pomysłowości. Tak na prawdę nie wielkim kosztem można stworzyć całkiem miłą i przede wszystkim funkcjonalną przestrzeń do życia. Łączenie kuchni z salonem jest szczególnie polecane, kiedy posiadamy nie duże mieszkanie wówczas możemy uzyskać większy i bardziej efektowny metraż. Aby wykonać tego typu remont kuchni nie musimy mieć szczególnych predyspozycji wystarczy tylko troszkę pomysłowości.

Remont pokoju malowanie ścian

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont pokoju malowanie ścian Jeśli Znudziły ci się kolory w twoim pokoju lub po prostu wymagają odświeżenia jest to znak, że przyszedł czas najwyższy na malowanie pokoju. Zanim przystąpimy do pracy trzeba przygotować odpowiednio pomieszczenie. Na początek wynosimy wszelkie meble, oraz urządzenia. Dzięki temu zyskamy więcej wolnej przestrzeni i swobodny dostęp do wszystkich ścian. Kolejnym krokiem jest zdemontowanie oświetlenia, to bardzo ważne podczas malowania sufitu. Kolejnym krokiem będzie zabezpieczenie podłogi przed ewentualnym zabrudzeniem do tego celu posłuży nam folia. Kiedy prace porządkowe mamy za sobą wybieramy kolor i rodzaj farby. Na rynku mamy dostępnych wiele kolorów najbardziej jednak modnym jest nadal biel, oraz beże. Farby różnią się nie tylko barwą, ale też i fakturą oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Najdłużej posłuży nam na pewno farba lateksowa. Malowanie ścian i sufitu nie jest trudnym zajęciem wystarczy tylko wszystko wykonać dokładnie. Zanim farbę naniesiemy na ścianę czy sufit musimy podłoże zagruntować. Grunt sprawi, że ściana będzie lepiej trzymała farbę. Do wykonania szybkiego remontu w postaci malowania nie musimy wydawać majątku, wystarczy tylko zakup farby, gruntu, kuwety, oraz pędzli do malowania. Remont taki możemy wykonać w jeden dzień, a nasze wnętrze nabierze całkiem nowego wyrazu.

Remont ścian- luksfery

Kategoria: Remon | Tagi: , ,

Remont ścian- luksfery Jeśli poszukujesz nie banalnego rozwiązania do swojego mieszkania powinieneś przemyśleć zastosowanie luksferów. Dzięki nim nie tylko wzbogacimy przestrzeń, ale też ją doświetlimy kolorowym światłem. Luksfery nie muszą być tylko dekoracją łazienki, coraz częściej występują również w salonach, jako cudowna dekoracja. Luksfery stały się modnym terenem w nowoczesnym budownictwie. Cieszą się powodzeniem, ponieważ posiadają wiele atutów. Po pierwsze są bardzo estetyczne. Aby wydobyć ich piękno powinniśmy wyeksponować je na głównej ścianie wówczas będą przykuwały wzrok. Luksfery są także bardzo funkcjonalne, ponieważ doświetlają ciemne pomieszczenia. Posiadają one także rożne kolory, dzięki czemu możemy je dostosować do wnętrza i palety barw tutaj obowiązującej. Nie zapominajmy też, że luksfery wyciszają przestrzeń, więc działają akustycznie. Sam montaż dekorów jest banalny luksfery sklejamy za pomocą zaprawy. Drugim sposobem na zamontowanie pustaków w pokoju jest użycie bez zaprawowych ścianek. W takim wypadku korzystamy ze specjalnych profili wykonanych z drewna. Pustaki montujemy do ramy za pomocą odpowiednich zaczepów. Ta metoda jest nie tylko szybka, ale i bardzo czysta w wykonaniu. Luksfery dają duże możliwości, choć dawniej kojarzone były jedynie z blokowiskami, dziś mają całkiem inne zadanie, czyli zdobią ściany wewnętrzne. Dzięki ciekawym kształtom nasze pokoje mogą nabrać całkiem innego wymiaru.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów. garderoby gliwice