Kupno mieszkania, co trzeba sprawdzić?

Kategoria: Kupno | Tagi: , , ,

Kupno mieszkania, co trzeba sprawdzić? Kupno nieruchomości jest dużym krokiem, zanim go poczynimy musimy upewnić się, co do kupowanego lokalu, aby zabezpieczyć siebie, oraz swoje pieniądze. Najważniejszym punktem, którym musimy się zając przed nabyciem mieszania jest sprawdzenie jego stanu prawnego. Pod tym pojęciem będą się mieścić wszelkie księgi wieczyste, dokumenty stwierdzające, kto jest właścicielem mieszkania. Często bywa tak, że właścicieli jest kilku i możemy poprzez to wplatać się w nie lada problemy. Jeśli właściciela nie ma na miejscu, jego majtkiem może zarządzać osoba upoważniona, czyli pełnomocnik. Kupując nieruchomość zapoznajmy się dobrze z dokumentacją, aby mieć pewność, że dokonujemy zakupu u osoby posilającej mieszkanie na własność. Dużą pomocą będzie też sprawdzenie księgi wieczystej. Na jej podstawie ustalimy czy dane lokum nie posiada żadnego obciążenia hipotecznego. W momencie zakupu przeszłoby w całości na nas. Kolejnym ważnym aspektem będzie sprawdzenie czy mieszkanie jest współ własnościowe i czy druga strona zgadza się na warunki i w pełni je akceptuje. Przed kupnem nie możemy pominąć jeszcze jednej ważnej kwestii mianowicie czy wszystkie opłaty zostały uiszczone. Często sprzedający ma poważne zadłużenia i może je sprzedać razem z mieszkaniem. Dokumentu możemy zażądać od sprzedającego nieruchomość lub zdobyć je w urzędzie gminy, zakładzie usług wodnych.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.