Drewno na ścianie

Kategoria: Wnętrza | Tagi: , ,

Drewno na ścianie Urządzając wnętrze mieszkania staramy się, aby było niepowtarzalne i uniwersalne. Szczególną uwagę zwracamy na pewno na salon, ponieważ to w nim przyjmujemy gości i spędzamy najwięcej swojego wolnego czasu. Dużym dylematem w każdym mieszkaniu są ściany, co tak na prawdę na nich położyć, aby były wyjątkowe i funkcjonalne. Farba daje ładny efekt jednak szybko się brudzi, tapeta po woli wraca do łask jednak nie musi być ostatecznością. Coraz więcej sposób decyduje się na położenie drewna na ścianie. Nie są to zwykle panele tylko płyty imitujące pnie drzew lub gałęzie. Chodzi o to, aby wnętrze stało się innowacyjne i oryginalne. Elementy takie móżmy ułożyć na dowolnej ścianie watro jednak pamiętać, aby z dekorami nie przesadzać. Jeśli kładziemy drewno na ścianę jest już samo w sobie ozdobą domu, nie zagracajmy go obrazami czy lustrami. Jeśli płyty drewna są dużego formatu watro w taki sposób urządzić tylko cześć domu, aby nie przesadzić z formą. Drewno na ścianie spisuje się doskonale, po pierwsze jest odporne na urazy mechaniczne, nie brudzi się i dość łatwo można utrzymać je w czystości wystarczy tylko wcześniej je polakierować. Drewno na ścianie wykorzystywane jest przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych. Nie jest to tania kompozycja, ale starczy nam na lata. Aby dodatkowo wyeksponować drewnianą ścianę należy resztę ścian pomalować w kolorze jaśniejszym.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.