Remont łazienki wymiana płytek

Kategoria: Remon | Tagi: , , ,

Remont łazienki wymiana płytek Największe pole do popisu w kwestii remontu mają na pewno osoby, które zakupiły mieszkania na rynku wtórnym. Te zazwyczaj potrzebują dużego remontu, najczęściej zaczynanym fragmentem mieszkania, który wymaga pomocy i zmiany jest łazienka. Stare kafelki, odpadająca glazura to zazwyczaj standard w starym budownictwie. W takich okolicznościach remont zaczynamy od zerwania płytek, w tym celu watro posłużyć się sprzętem ciężkim i ściągać wszystkie płytki. Jeśli powierzchnia jest krzywa i chropowata wygładzamy ją płytą karton gipsowa lub gładzią. Pamiętajmy, że w pierwszym wypadku płyta musi być specjalna tylko do pomieszczeń wilgotnych. Zwykła płyta pokojowa może zaciekać podczas kąpieli czy parowania wody. Następnym kluczowym elementem jest zakładanie płytek. Każdą płytkę smarujemy klejem i przykładamy do ściany. Ważne, aby zachować mały odstęp miedzy płytkami na wielkość krzyżaka wówczas pięknie wyjdą nam fugi. Poza ty, że płytkami zmieniamy całkowicie nasze wnętrze to dodatkowo możemy je optycznie powiększyć. Kiedy łazienka jest mała użyjmy dużych form i w jasnych kolorach, te sprawia wrażenie optycznego powiększenia powierzchni. Możemy je także przełamać ciemnym kolorem, ale tylko fragmentarycznie, aby pomieszczenie nie wyszło zbyt ciemne. Remont łazienki na pewno jest wyzwaniem, ale kiedy go zaplanujemy pójdzie bardzo sprawnie.

Generalny remont- wymianą mebli

Kategoria: Wnętrza | Tagi: , ,

Generalny remont- wymianą mebli Meble są bardzo ważnym elementem wystroju, dzięki nim możemy uzyskać określony styl w mieszkaniu a do tego są funkcjonalne. Dziś składujemy w nich bibeloty oraz drobiazgi. Dawniej jednak było całkiem inaczej, meblościanki zajmowały całą ścianę i były miejscem do przechowywania ubrań czy też zastawy. Obecne trendy rządzą się nieco innymi prawami, czyli meble ma być użyteczny, ale minimalistyczny. Im mniej mebli w domu tym lepiej, ponieważ zyskujemy dodatkową przestrzeń i powiększamy optycznie mieszkanie. Aby odświeżyć mieszkanie wcale nie musimy koniecznie zmieniać jego koloru czy fasonu, wystarczą nawet drobne zmiany w umeblowaniu, aby przestrzeń zmieniła się diametralnie. Dobrym pomysłem jest zmian umeblowania, czyli dopasowanie go pod kątem nowej aranżacji oraz potrzeb domowników. Jeśli nie mamy na to funduszy możemy naszym starym meblom dać drugie życie, czyli obić je materiałem lub pomalować, aby wyglądały całkiem inaczej. Zabieg taki nie jest kosztowny, a przynosi nie wymierne korzyści wizualne. Jeśli chcemy uzyskać modne meble stawiajmy na biel lub lite drewno dużym powodzeniem cieszą się też meble połyskiem. Bez względu na użyty materiał muszą być proste i minimalistyczne, aby wyglądały trendy. Pamiętajmy też, aby nie przesadzać z ich ilością, dużo wcale nie musi pokrywać się ze słowem lepiej.

Kategorie

O nas

  • Każdy z nas poszukuje swojego miejsca do życia. Z czasem, kiedy stajemy się samodzielni i niezależni chcemy zacząć życie na własny rachunek. Doskonałym sprawdzianem będzie samodzielne zamieszkanie. Do wyboru mamy w tej kwestii dom jednorodzinny lub mieszkanie. Naturalnie pierwsza opcja wiąże się z większym standardem życia, oraz metrażem jednak często jest to nieosiągalny cel. Młodym ludziom wkraczajmy w życie dorosłe łatwiej jest zdecydować się na tańsze mieszkanie.

    Lokum możemy wynająć lub kupić w zależności od zasobności naszego portfela. Musimy jednak pamiętać, że zaczynamy być odpowiedzialny za swoją przestrzeń życiową. Własne mieszkanie posiada wiele atutów, po pierwsze jesteśmy nie zależni nikt nam się nie wtrąca jak mamy żyć, po drugie sami decydujemy, kogo zapraszamy i o jakiej porze. Za nim jednak przestrzeń stanie się wygodnym lokum musimy ją odpowiednio zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszemu gustowi i stylowi. Najbardziej obecnie popularnym stylem jest na pewno nowoczesność, oraz minimalizm. W małym mieszkaniu nie trzeba nawet wielu sprzętów, aby stworzyć ciekawą przestrzeń. Oprócz mebli ważnym elementem dekoratorskim będą dodatki, oraz kolorystyka. Barwą można optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenia. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego możemy skorzystać z gotowych rozwiązań z katalogów.